BERBER DÜKKANI AÇMAK İSTİYENLERE

BERBERLİK’TE HİJYEN
14 Şubat 2018
Berberlerin Kullandığı Traş Makinesi ve Özellikleri
20 Şubat 2018

Yeni bir berber dükkan açacağız, para kazanmamız lazım lakin “nasıl bir dükkan açsak para kazanırız?” sorusu yankılanıyor. Berber dükkanı şu an günümüzde gerekleri yerine getirilerek yapılırsa iyi para kazandıracak işlerden bir tanesidir.

Berber dükkanı açmak için ne kadar sermaye gereklidir?

Sermayeden önce belediyeyle görüşüp gerekli evrakları bulmalı ve sonrasında ise gereken vergi evrak vb. şeyleri temin etmeli ondan sonra ise dükkanı düzenlemeye başlıyabilirsiniz.

Aslında berber dükkanı açmak için çok fazla bir sermaye gerekmezçünkü berberlerin sermayesi malzemeleri değil emekleridir, onun haricinde berber dükkanı açmak için gerekenler sıfırdan bir dükkanı dizayn ediyorsanız tezgah, lavabo, aynalar, fön makinesi, taraklar, Tıraş makinesi, koltuklar, vb ufak tefek araç gereç için ; 15 bin TL den başlar ve sizin dizayn’ınızdan tutun markalar fiyatlar kalitesi hepsi bu fiyatta değişken bir rol oynar ama dediğim gibi 15 bin TL ye ufak bir berber dükkanı açabilirsiniz.
Gelelim ne zaman kazanmaya başlayacağınıza berber dükkanını açtığınız andan itibaren gelen ilk müşteriyle kazanmaya başlıyorsunuz ve bu böyle katlana katlana devam ederek gider ilk başlarda fazla kazanmamanızda ilerliyen sürelerde fazla kazanabilirsiniz ama bunun için berberinizi düzgün bir yere açmanız ve işinizi en iyi şekilde yapmanız gerekir ki reklamınızı müşterileriniz yapsın. “Berber açanlar nelere dikkat etmeli” diye soracak olursanız berberler müşterinin istediği şekli ona göre yeniden tasarlayarak yapmaları gerekir yani müşteriyi hayalinde ki adama dönüştürmeye çabalamaları gerekmektedir. Artık günümüzde berber anlayışı eski zamanlardaki gibi sadece saç kesme mantığını taşımıyor artık insanlar daha güzel gözükmek ve kendilerinin daha iyi hissetmek için berbere gidiyorlar ve berberlik gelip geçici bir iş değildir insanın saçı sürekli uzar ve berberlere her zaman gerek vardır önemli olan senin kendini ve işini müşteriye sevdirmen ve senin yaptığın tıraşı başkasının seninki kadar güzel yapamayacağını ona yaptığın tıraş’la ispatlaman lazımdır ki o her yerde seni anlatsın ve sürekli sende tıraş olsun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir